Paulina

Hostel pozwala mi na sprawne wkroczenie w samodzielność po okresie zamkniecie w ośrodku i przystosowania do rzeczywistości społecznej bez zbędnych obciążeń finansowych i rzucenia na głęboka wodę.

Hostel pozwala mi również zbadanie gruntu usystematyzuje zajęć tj. czas wolny, praca, zainteresowania, a wszystko to może być skorygowane przez terapeutę, który wyraża swoja dezaprobatę (a ja wie, ze to jest opinia wyłącznie z myślą o moim dobrze!)

Hostel to czas rozmyślania nad tym co mogę jeszcze zmienić, jak powinnam się uodpornić na wyzwalacze. Co mogę zrobić by polepszyć swoje życie, w jakim kierunku się rozwijać.

 

Piotrek

Hostel pozwala mi na uporządkowanie swoich spraw, zajecie się swoimi obowiązkami to znaczy studiami i praca. Ważna rzeczą jest tez to, ze jest za darmo dzięki czemu mam więcej pieniędzy by moc inwestować w siebie. Tutaj poznaje nowych ludzi, uczę się pełnić określone role w społeczeństwie. W hostelu mogę także otrzymywać wsparcie w ciężkiej sytuacji. Mieszkanie na hostelu jest o tyle bardziej komfortowe, ze mieszka się z ludźmi z tego samego problemu, który lepiej potrafią Cię zrozumieć.

 

Karol

Wybrałem hostel, ponieważ nie chce wracać do swojego miasta uważam, ze nie poradziłbym sobie tam z moim uzależnieniem. Mam tutaj osoby z którymi mogę porozmawiać gdy mam jakiś problem i którzy zawsze znajda dla mnie czas. Hostel umożliwia mi skończenie szkoły ponieważ nie musze płacić za mieszkanie.

 

Adrian

Wybrałem hostel od mieszkania w swoim mieście rodzinnym, ponieważ jestem tutaj z ludźmi którzy tak jak ja skończyli terapie. W momencie gdy jest mi ciężko mam możliwość o tym porozmawiać. Dużo dają tez grupy i rozmowy indywidualne są one dobra kontynuacja leczenia w życiu poza ośrodkiem. Cenie ten Hostel za to, ze tworzymy rodzinę razem przezywamy szczęście i wspieramy się w słabościach.

 

Karol 2

Wybrałem Hostel ponieważ było to dla mnie najlepsze rozwiązanie po wyjeździe z Ośrodka. Nie miałem gdzie mieszkać, ani za co żyć, a powrót do miasta w którym się wychowałem zagrażał mojej trzeźwości. W Hostelu zawsze jest ktoś z kim można porozmawiać w trudnych chwilach, a za pobyt tutaj nie trzeba płacić, więc jest to ewidentnie idealne rozwiązanie dla takiej osoby jak ja. Dzięki wsparci kadry terapeutycznej znalazłem pracę i zaczynam nowe życie.